Zaváranie v umývačke, zaváranie v rúre, klasické zaváranie – aké majú výhody a nevýhody?

Zaváranie v umývačke

Možno ste to ešte neskúšali, ale už niekde počuli – je možné zaváranie v umývačke? Či sa to týka zavárania uhoriek v umývačke, alebo zavárania kompótov v umývačke – určite vám v hlave skrslo pár otázok. Vyzerá to príliš bezstarostne? Áno, a všetci, čo takto zavárajú vymenovali tieto výhody v diskusiách (prešli sme viaceré diskusie na Modrom koníku aj Facebooku, v skupinách o varení).

Zaváranie v umývačke riadu – postup

zavaranie v umyvacke, zavaranie v umyvacke skusenosti, zavaranie v umyvacke riadu, sterilizovanie v umyvacke, zavaranie uhoriek v umyvacke, sterilizovanie v umývačke riadu, zaváranie v umývačke, zavarane uhorky v umyvacke, zavaranie ceresni v umyvacke

  • Zaváracie poháre sa v umývačke dajú výborne vyumývať a sterilizovať. Obráťte ich na mriežke hore dnom a rovnako aj viečka na poháre, pustite intenzívny program.
  • Naplňte zaváraninové poháre ovocím, uhorkami a pod. ako obyčajne podľa
  • Naplňte nimi umývačku, môžete ich navrstviť aj viac na seba.
  • Nastavte na umývačke program s najvyššou teplotou, väčšina umývačiek má tento intenzívny program pri teplote 70 stupňov, pri niektorých umývačkách až 80 stupňov. Intenzívne programy sú zväčša určené na umývanie veľmi znečisteného riadu, riadu ktorý je v umývačke dlhšie ako deň alebo hrncov.
  • Nechajte program zbehnúť a poháre nechajte v umývačke až do vychladnutia.

Na zahraničných portáloch, napríklad na Pintereste alebo rôznych foodblogoch dokonca nájdete recepty na varenie v umývačke riadu. Ingrediencie šupnete do zaváracieho pohára a ten pridáte k riadu, zbehnete intenzívny program a polievka alebo jednoduché zeleninové jedlo sú hotové.

Zaváranie v umývačke riadu – skúsenosti

zavaranie v umyvacke, zavaranie v umyvacke skusenosti, zavaranie v umyvacke riadu, sterilizovanie v umyvacke, zavaranie uhoriek v umyvacke, sterilizovanie v umývačke riadu, zaváranie v umývačke, zavarane uhorky v umyvacke, zavaranie ceresni v umyvacke

 Nechávam v umývačke aj leštidlo, aj keď som sa dočítala, že by sa pri zaváraní nemalo používať. Poháre sú dobre uzavreté a krásne sa poumývajú.

  • O starosť menej, hlavne pri zaváraní džemov, napĺňanie mi zvyklo trošku poháriky ubabrať aj zvonka, takto sa krásne poumývajú.
  • Teplota 70 stupňov nie je v umývačke celú dobu, iba pár minút, preto sa nemusíte báť, že kompóty sa rozvaria, alebo uhorky nebudú chrumkavé. Práve naopak, užívam si, že už pri zaváraní uhoriek v umývačke nemusím sledovať teplomer a namáhať sa s veľkým zaváracím hrncom.

 

Zaváranie v rúre

zavaranie v rure, zavaranie uhoriek v rure, sterilizovanie uhoriek v rure, zavaranie v trube, zavaranie masa v rure, zavaranie sliviek v rure, zavaranie ceresni v rure, zavaranie jablk v rure, zavaranie uhoriek v trube, zavaranie marhul v rure, zavaranie orechov na sucho v rure, zavaranie v rure uhorky

  • Ak nemáte umývačku riadu ani zavárací hrniec, vyskúšajte zaváranie v rúre na pečenie. Zaváracie poháre sa v rúre dajú aj sterilizovať, obráťte ich na mriežke hore dnom a rovnako aj viečka na poháre.

 

Klasické zaváranie v zaváracom hrnci